poduszka 70x80

Poduszka do spania – jaką wybrać?

Poduszki to bez wątpienia jeden z najważniejszych elementów wyposażenia sypialni. Choć mogą być także sposobem na udekorowanie wnętrza, pełnią przede wszystkim praktyczną funkcję. Powinny zapewniać szyi odpowiednie oparcie i gwarantować spokojny sen. Czym się kierować podczas ich zakupu?

Spokojny, bezpieczny sen – o czym warto pamiętać

Chcąc cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem, warto zadbać o sen. Ten pozwala zregenerować siły, reguluje pracę hormonów i organów wewnętrznych, korzystnie wpływa na odporność.
Jak zadbać o wysypianie się? Po pierwsze, ważna jest codzienna rutyna. Przed położeniem się do łóżka, należy się wyciszyć, zrezygnować z oglądania telewizji czy scrollowania mediów społecznościowych. Bardzo ważne jest też właściwie zagospodarowanie sypialni. Ta powinna być przytulna, sprzyjająca relaksowi. Jeśli chodzi o wyposażenie, bardzo ważny jest dobrej klasy materac, ale i zapewniająca kręgosłupowi właściwe ułożenie poduszka.

Jaka poduszka do spania sprawdzi się najlepiej?

Wbrew pozorom nie wystarczy chwycić w sklepie za pierwsze lepsze poduszki, żeby urządzić zapewniającą komfort sypialnię. Te muszą być wykonane z właściwego materiału, mieć odpowiedni kształt i rozmiar. W przeciwnym razie nie sprawdzą się w codziennym użyciu.
Jeśli chodzi o wymiary, największą popularnością cieszy się poduszka 70×80. Ta jest właściwie uniwersalna – nadaje się do łóżka małżeńskiego, łóżka pojedynczego, dla dziecka. Powinna być także dość elastyczna, wysokością dopasowana do potrzeb konkretnej osoby. Należy upewnić się że odcinek szyjny kręgosłupa będzie miał właściwe oparcie. Inaczej może pojawić się ból, a na dłuższą metę zwyrodnienia czy wady postawy.

Poduszka 70×80 – gdzie kupić taką, która będzie wygodna?

Niemal wszystkie sklepy z tekstyliami sypialnianymi mają w swojej ofercie poduszki 70×80. To najbardziej uniwersalny i najchętniej wybierany rozmiar. Poduszka 70×80 może być jednak wykonana z różnych materiałów, mieć różną jakość i oferować różną wygodę.
Gdzie kupić taką, która zapewni wygodny sen? Najlepiej w sklepie, który cieszy się renomą i współpracuje z dobrymi producentami. Ci stawiają na jakość, a ich produkty gwarantują wygodę i służą przez lata, nawet intensywnie użytkowane i często prane.