cennik usług remontowych (3)

Czy renowacja drzwi wewnętrznych opłaca się?

Drzwi wewnętrzne bezpośrednio wpływają na wygląd naszego mieszkania. Często zdarza się tak, że są one w pełni funkcjonalne, jednak ich wygląd nie jest najlepszy. W takim przypadku warto zainteresować się renowacją drzwi, która realizowana jest przez dobre przedsiębiorstwa remontowe.

Ocena stanu drzwi i futryny

Czy renowacja starych drzwi jest opłacalna? W odpowiedzeniu na to pytanie pomoże nam cennik usług remontowych interesującego nas przedsiębiorstwa. Pamiętajmy jednak, że w większości przypadków należy podejść do zlecenia w sposób indywidualny. W pierwszej kolejności trzeba ocenić rzeczywisty stan drzwi, a także futryny. Jeśli powierzchnia posiada wyraźne uszkodzenia, to renowacja może być kompletnie nieopłacalna.

Stan drzwi wewnętrznych powinien być oceniony przez doświadczonego fachowca. Wygląd wizualny nie stanowi w tym przypadku żadnego wyznacznika. Może okazać się, że są one na tyle solidne, że niezawodnie posłużą jeszcze wiele lat. Podczas wyboru firmy nie kierujmy się wyłącznie cennikiem prac remontowych. Poprośmy o wstępną wycenę – dopiero wtedy możemy określić, jakie rozwiązanie opłaca nam się najbardziej.

Określenie sposobu renowacji

Drzwi możemy odświeżyć na wiele różnych sposobów. Oczywistym jest, że nie każda przeróbka będzie zgodna z naszą estetyką. Właśnie dlatego bardzo ważne jest to, aby usługodawca przedstawił nam wszystkie dostępne opcje. Powierzchnię możemy przemalować, okleić, a nawet pokryć tapetą. Wymienić możemy listwy, szyby, czy też klamki. Możliwości jest wiele, jednak pamiętajmy, że im bardziej złożona przeróbka, tym wyższy koszt.

Sprawdzając cennik usług remontowych musimy wziąć pod uwagę, że jest to kwota orientacyjna. Jeśli planujemy jedynie delikatną zmianę (np. szyb), to może okazać się, że zapłacimy o wiele mniej.

Renowacja drzwi

Proces renowacji składa się z kilku etapów. Oczywiście drzwi muszą zostać zdemontowane z zawiasów. W pierwszej kolejności zwykle usuwana jest stara farba. Powierzchnia może zostać również wygładzona za pomocą szlifierki. Dokładany przebieg prac uzależniony jest od stopnia zniszczenia drzwi. Powierzchnie drewniane często gromadzą w sobie szkodniki, które należy skutecznie wyeliminować.

Godne zaufania przedsiębiorstwo remontowe doradzi nam, czy dane drzwi warto remontować, czy też nie. Pamiętajmy, że jest to usługa kompletnie nieopłacalna, jeśli ich pierwotna cena wynosiła kilkaset złotych. Renowacja polecana jest w przypadku solidnych drzwi, które zostały wykonane z najwyższej klasy materiałów. Jest to również dobra opcja, jeśli były one robione na wymiar np. z uwagi na niestandardowy rozmiar.