Czy opłaca się fotowoltaika?

Fotowoltaika ma dzisiaj wielu swoich zwolenników, ale i także wielu oponentów. Jej największa popularność opiera się na uzyskanych oszczędnościach z jej korzystania oraz na fakcie, że jest przyjazna środowisku naturalnemu. Dzisiaj dla tych, którzy decydują się na zainstalowanie fotowoltaiki oferowane są duże dotacje z kasy państwowej i to jest główną zaletą, braną pod uwagę, przez osoby decydujące się na fotowoltaikę.

Jak to działa?

Popularna jest fotowoltaika dla firm jak i fotowoltaika dla prywatnych odbiorców. Jednak jest ona oferowana na innych zasadach firmom a na innych prywatnym odbiorcom.Zasada działania fotowoltaiki to zamiana energii promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Dzieje się tak dzięki zainstalowaniu określonej liczby paneli słonecznych, które kumulują promieniowanie słoneczne. W ten sposób otrzymuje się za darmo prąd elektryczny.

Jest bardzo popularna fotowoltaika biznes z nią związany przeżywa dzisiaj swoje apogeum.

Fotowoltaika jest:

Opinie o fotowoltaice są różne, jednak większość skłania się ku pozytywnej. Fotowoltaika generuje oszczędności, jest przyjazna naturze, nie emituje żadnych spalin, daje gwarancję produkcji prądu przez 25 lat a zainstalowane panele są bezawaryjne i bezobsługowe.Toteż dobre korzyści daje fotowoltaika firma, którą ją instaluje to zawsze firma profesjonalna i doskonale znająca się na rzeczy.

Ilość produkowanego prądu

Ilość produkowanego prądu jest różna a wszystko to zależy od wielkości i ilości paneli słonecznych. Wyprodukowana energia elektryczna jest zużywana na bieżąco a nadmiar jej jest odprowadzany do zakładu energetycznego. Zakładając, że przeciętna rodzina potrzebuje rocznie energii około 2500 do 3500 kWh trzeba zamontować dla niej instalację wartą około od 18 000zł do 25 000 zł. Faktem jest, że nie każdego na to jest stać. Dlatego proponowane są różnego rodzaju programy, które dotują ową inwestycję. Fotowoltaika dla firm jest dotowana nieco inaczej niż fotowoltaika dla domów prywatnych. Fakt, że jest bardzo popularna fotowoltaika biznes jej coraz bardziej rozkwita. Panele słoneczne są coraz bardziej widoczne na dachach wielu domów.Cała inwestycja zwraca się po około 10 latach eksploatacji paneli. Dlatego też tak polecana jest fotowoltaika firma, która zakłada cały jej system zawsze potem serwisuje instalację i udziela na nią gwarancji.