Jakie bakterie do szamba wybrać?

Rynek nieruchomości kwitnie. Od lat pojawiają się nowe osiedla bloków, domków szeregowych, czy tych wolnostojących. Coraz więcej ludzi decyduje się budować swój pierwszy, wymarzony dom. Z pewnością to duża inwestycja, nad którą warto się dokładnie pochylić. Częstym rozwiązaniem, jakie w ostatnich latach można zaobserwować przy nowopowstałych domach jednorodzinnych, są przydomowe oczyszczalnie ścieków. Te szamba ekologiczne mają wiele zalet, o których warto mówić. Pierwszą pozytywną stroną posiadania przydomowej oczyszczalni ścieków jest to, że wpływają one korzystnie na środowisko. Bakterie beztlenowe i tlenowe oczyszczają produkowane przez nas zanieczyszczenia i taką świeżą wodę wpuszczają do wód gruntowych.

Jak wybrać środki do czyszczenia szamba?

Zanim zapadnie decyzja o budowie przydomowego samoczyszczącego się szamba, warto zapoznać się z kosztami eksploatacji tegoż rozwiązania. Co ciekawe, dłuższej perspektywie, pieniądze jakie należy przeznaczyć na przykład na bakterie do szamba, są naprawdę niskie w porównaniu do kosztów, jakie generuje regularne szambo. Wystarczy co jakiś czas zakupić preparat do szamba, co nie jest ani trudne w użyciu ani w organizacji. Tabletki do szamba znaleźć można praktycznie w każdym sklepie budowlanym, lub chociażby w sieci. Oczywiście, przed zakupem środka do czyszczenia szamba warto sprawdzić, jakie cechy powinien on spełniać. W pierwszej kolejności bakterie do szamba powinny spełniać swoją podstawową funkcję, jaką jest porządnie oczyszczenie ścieków. Nie ulega wątpliwości, że posiadanie ekologicznego szamba bardzo często wiąże się z przykrym zapachem wydobywającym się z kanalizacji. Dlatego też preparat do szamba bezwzględnie powinien ten zapach niwelować. Dobrze, jeśli wybrane przez nas tabletki do szamba będą również potrafiły rozprawić się z osadem, jaki tworzy się na jego dnie. Dzięki temu, pojemnik do szamba będzie w stanie pomieścić większą ilość zużytych odpadów.

Co ile trzeba używać tabletek do szamba?

Posiadanie przydomowej oczyszczalni ścieków na pewno wymaga pewnej regularności w dbaniu o nie. Jednak to co ile będzie trzeba użyć bakterii do szamba, zależy od tysiąca czynników. Przede wszystkim od tego, jak duże jest szambo, jak skuteczny jest środek do szamba jakiego używamy ale również od samego mechanizmu na jakim szambo jest oparte.