Altana ogrodowa – dlaczego warto w nią zainwestować?

Kwestia urządzenia przestrzeni we własnym domu niejednej osobie przez dłuższy okres czasu spędza sen z powiek. Trzeba przecież wszystko odpowiednio zaplanować, dopieścić każdy szczegół. Podobnym wyzwaniem staje się aranżacja ogrodu. Można do tematu podejść samodzielnie lub z pomocą profesjonalistów.

O czym pamiętać urządzając ogród?

Przede wszystkim trzeba podjąć decyzję dotyczącą tego, jak ogród ma wyglądać. Czy ma to być kawałek przestrzeni z równo przystrzyżonym trawnikiem, czy może bardziej urozmaicona kompozycja składająca się z barwnych kwiatów i krzewów ogrodowych. Pierwsza opcja, choć wymagająca nieco wysiłku jest w zakresie możliwości każdego. Jednak aby stworzyć zachwycający kwiecisty ogród, to trzeba już się na tym trochę znać.

Należy wiedzieć między innymi to, jakie rośliny nie lubią swojego towarzystwa i gdy będą posadzone zbyt blisko, to zaczną między sobą walczyć o przetrwanie. Należy także rozplanować rozsadę roślin w taki sposób, aby o każdej porze roku było ładnie. Pomóc mogą w tym profesjonaliści od ogrodów.

Wiaty ogrodowe na każdą kieszeń

Przyjemnym dla oka i praktycznym uzupełnieniem każdej ogrodowej przestrzeni jest wiata. Wiaty ogrodowe można spotkać w różnych wersjach. Te najtańsze, to przenośne materiałowe pawilony. Najbardziej popularnym rozwiązaniem są ażurowe drewniane altany.

Istotne jest nie tylko to, jak altana będzie wyglądała, lecz także to, gdzie będzie stała. Może ona zajmować centralną część ogrodu, lub też może znajdować się na jego uboczu – wszystko zależy od tego, jaki efekt chce się osiągnąć.

Wypoczynek w altanie – jak sobie go umilić?

Wiata ogrodowa powinna dobrze spełniać swoją funkcję. Musi być wykonana z trwałego materiału, tak by chronić zarówno przed promieniami słonecznymi, jak i przed rzęsistym deszczem. Wypoczynek w niej powinien być maksymalnie komfortowy. Jak o to zadbać?

Warto zdecydować się na zakup wygodnego kompletu wypoczynkowego. Meble ogrodowe dostępne są w wielu wersjach – można zdecydować się na głębokie fotele lub kanapę ogrodową z miękkimi poduchami. Rodzaj mebli należy dopasować między innymi do ilości członków rodziny, tak by nikt nie został pominięty i by każdy miał własne, wygodne miejsce pod wiatą ogrodową.

Wiaty ogrodowe dostępne są w ofercie Megiw.