Wygodny spray mop – łatwe i szybkie mycie podłogi!

Mop ze spryskiwaczem to sprawdzony sprzęt wtedy, gdy trzeba na szybko przetrzeć zabrudzoną podłogę. Sprawdź, jak zbudowany jest taki mop, a także jak działa!

Budowa mopa ze spryskiwaczem

Zwykły mop z wiaderkiem jest nieporęczny wtedy, gdy trzeba szybko umyć podłogę i nadać jej estetyczny wygląd. W takim przypadku kapitalnym wyborem będzie spray mop, czyli sprzęt przypominający zwykłego mopa, ale uzupełniony o specjalny pojemnik z opcją natryskiwania wody i detergentu na podłogę.

Mop ze spryskiwaczem składa się z następujących części: obrotowego drążka, zbiornika na wodę i detergent, uchwytu z przyciskiem do uruchamiania natrysku, a także z nakładki z mikrofibry.

Tego rodzaju mop nie wymaga zatem korzystania z wiadra z wodą – to powoduje, że idealnie nadaje się do szybkiego przecierania podłogi, gdy pojawiły się na niej różne zanieczyszczenia, na przykład rozlana kawa lub herbata, zabrudzenia od zwierząt, plamy na podłodze w łazience.

Mycie podłogi ze spray mopem

Umycie podłogi z użyciem mopa ze spryskiwaczem jest naprawdę bardzo proste, a przy tym oszczędza dużo czasu. Nic dziwnego, że taki sprzęt coraz częściej pojawia się w domach Polaków!

Przed rozpoczęciem sprzątania od mopa odłącza się pojemnik i wypełnia go wodą albo nalewa się ją bezpośrednio do środka mopa. Następnie dodać można odrobinę detergentu, na przykład płynu do mycia podłóg. Potem wystarczy tylko spryskać powierzchnię do mycia, naciskając parę razy na uchwyt, a następnie przetrzeć wszystko końcówką mopa. Po zakończeniu sprzątania wystarczy wyprać końcówkę i wylać resztki wody.

Mop ze sprayem nadaje się świetnie do mycia praktycznie każdego typu podłogi, w tym podłóg z paneli laminowanych i drewnianych, z płytek ceramicznych, z linoleum, podłóg drewnianych czy kamiennych.

Jak wybrać najlepszy mop ze sprayem?

Dzisiaj w sprzedaży można znaleźć wiele modeli mopów ze spryskiwaczem. Jak wybrać ten najlepszy?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na następujące kwestie: pojemność zbiornika na wodę, ruchomość końcówki mopa, by dotrzeć do każdego zakamarka, a ponadto na jakość oraz dostępność dodatkowych nakładek na końcówkę, a także na jej wymiary, aby mycie nawet dużej powierzchni podłogi było jeszcze szybsze.

Koszt zakupu spray mopa to zwykle od około 40 do 80 złotych. To zatem niedrogie, a przy tym bardzo praktyczne urządzenie do sprzątania, dzięki któremu będzie można szybko i łatwo zetrzeć zanieczyszczenia z podłogi bez potrzeby używania wiadra.