gotowe domy bez działki (5)

Co warto wiedzieć o gotowych domach bez działki?

Gotowe domy bez działki to nowoczesna technologia, która cieszy się w Polsce coraz większym zainteresowaniem. Są to tzw. Kanadyjczyki, jednak przez lata przeszły one przez poważne modyfikacje. Właśnie dlatego budynki modułowe mogą skutecznie zastąpić nam tradycyjny dom z cegieł. Zapewniają one niższą cenę budowy, dzięki czemu możemy zaoszczędzić sporą ilość gotówki.

Mniejsza ilość formalności

W przypadku gotowych domów bez działki bardzo często nie musimy posiadać pozwolenia na budowę. Oczywiście w dużej mierze zależy to od specyfikacji danego projektu. Ilość formalności ograniczona jest do absolutnego minimum, co pozytywnie wpływa na termin rozpoczęcia prac.

Wiele przedsiębiorstw oferujących domy modułowe załatwia niezbędne formalności w imieniu swojego klienta. Jest to szczególnie ważne dla osób, które nie posiadają doświadczenia, ani wiedzy na ten temat. Wykonawca przeprowadzi nas przez każdy etap budowy, co stanowi spore ułatwienie. Gotowe domy bez działki zwykle wymagają zapłaty w całości, jednak przedsiębiorstwo budowlane może pomóc nam w np. wzięciu kredytu.

Szybka realizacja prac

Budowa gotowych domów bez działki trwa zaledwie kilka miesięcy. Oczywiście nie oznacza to, że są one wykonywane niedbale. Wręcz przeciwnie – każdy moduł jest precyzyjnie do siebie dopasowany. Tempo realizacji prac wynika z faktu, że wykorzystuje się tutaj prefabrykowane elementy, które nie wymagają żadnej dodatkowej obróbki. Należy je jedynie zamontować zgodnie z projektem.

Budowa gotowego domu może trwać cały rok, co również przyśpiesza cały proces. Nie ma tutaj znaczenia pogoda.

Nowoczesne systemy izolacyjne

W gotowych domach bez działki stosuje się innowacyjne systemy izolacyjne. To właśnie dlatego są one tak ciepłe i szczelne. Można powiedzieć, że ogromna część ścian jest stworzona właśnie z materiałów izolacyjnych.

Domy modułowe są energooszczędne, a więc ich utrzymanie jest łatwiejsze. W niektórych przypadkach rachunki za ogrzewanie są dwa razy mniejsze, niż w przypadku nieocieplonych domów murowanych.