Klasyczne wycieraczki

Okres jesienno – zimowy to czas gdy w wyniku warunków atmosferycznych z naszymi butami do domów dostają się różne zanieczyszczenia takie jak błoto, liście czy śnieg. Jest to koszmar dla wszystkich osób lubiących porządek w przedsionku domu czy mieszkania. Jak więc zwyciężyć te trudności i zapewnić choć częściową ochronę przed dostającymi się do domu wraz z obuwiem zanieczyszczeniami?

Wycieraczka zewnętrzna – klucz do czystego domu

Sposobem na ograniczenie dostawania się brudu do domu jest zakup i umieszczenie przed drzwiami domu lub mieszkania wycieraczki zewnętrznej. Odpowiednio skonstruowane gumowe wycieraczki pozwalają zatrzymać ponad połowę osadu z butów. Dobrze zaprojektowane i o odpowiednim wyglądzie wycieraczki zewnętrze dodają też uroku i świadczą o guście gospodarzy.

Dawniej popularniejszymi niż gumowe przez pewien czas były wycieraczki stalowe. Były one różnorodne konstrukcyjnie i zatrzymywały podobną ilość osadu, błota i wody co gumowe. Niestety stalowe oczka bądź kwadraty takich wycieraczek szybko rdzewiały i nie nadawały się do długotrwałego użytku.

Najpopularniejszy model – wycieraczki zewnętrzne

Jednym z najpopularniejszych rodzajów gumowych wycieraczek na polskim rynku jest wycieraczka zewnętrzna Stamats z najazdem. Wspomniany model wycieraczki wyposażony jest w specjalny najazd zabezpieczający przed potknięciem lub przewróceniem się nawet przy dużym oszronieniu czy zawilgoceniu. Ażurowe kółeczka na tej wycieraczce pozwalają z łatwością odprowadzić wodę z topniejącego śniegu i opadów atmosferycznych. Wspomniany model wycieraczki może być z łatwością stosowany nie tylko jako wycieraczka zewnętrzna, ale też w usługach – w myjni czy warsztacie samochodowym ze względu na stabilność i wybitne właściwości antypoślizgowe.

Rozmiary wycieraczki zewnętrznej Stamats to 120 centymetrów i 80 centymetrów długości. Materiał wykonania wycieraczki to specjalnie dobrany rodzaj gumy odporny na oddziaływanie temperatur w zakresie od -40°C do +50°C. Czyszczenie wycieraczki jest proste dzięki jej niewielkiej wysokości wynoszącej 1,2 centymetra można ją odkurzać, w razie potrzeby czy zaschniętych zabrudzeń należy przepłukać całość wodą. Ostatnim równie ważnym atutem jaki posiadają gumowe wycieraczki Stamats jest atest klasyfikacji ogniowej na poziomie Europejskiej Normy 13501-1 / Efl-s1.