grunty inwestycyjne na Śląsku (1)

Grunty inwestycyjne na Śląsku – czy warto?

Śląsk to region, w którym wiele osób upatruje możliwość rozwinięcia skrzydeł w biznesie i zarobienia pieniędzy. Dużym zainteresowaniem cieszą się choćby położone na tym terenie działki. Czy grunty inwestycyjne na Śląsku to dobry pomysł?

Grunt inwestycyjny – czym jest?

Mówiąc o gruntach inwestycyjnych Śląska, mamy na myśli zlokalizowane w tej części kraju działki, przeznaczone do inwestycji budowlanych. Na tego typu terenach postawić można różnorodne obiekty, takie jak hale, magazyny, biurowce, centra handlowe czy fabryki. Budynki przemysłowe zwykle umiejscawia się na peryferiach miast, choćby ze względów logistycznych i ekologicznych.

Przedsiębiorcy często decydowali się na zakup takich terenów w środkowej części Polski, jednak w pewnym momencie ich uwaga skupiona została na rejonie Górnego i Dolnego Śląska. To właśnie tu znaleźć można atrakcyjne i dogodne pod wieloma względami grunty inwestycyjne.

Dlaczego na Śląsku?

Powodów, dla których Śląsk to jeden z najchętniej wybieranych rynków do zakupu terenów inwestycyjnych i miejsc magazynowych, jest bardzo wiele. Specjaliści często polecają deweloperom i najemcom ten właśnie region. Jednym z kluczowych czynników, które decydują o popularności Śląska, jest oczywiście lokalizacja. Umiejscowienie działek to podstawa, jeśli planuje się zakup takiego terenu.

Śląsk pod względem lokalizacyjnym to wręcz wymarzona opcja dla wszystkich inwestorów. W rejonie tym działają z powodzeniem setki przedsiębiorstw. Chociaż obszar kojarzony jest przede wszystkim z górnictwem czy hutnictwem, dobrze rozwijają się tu również inne branże. Przede wszystkim warto wspomnieć o motoryzacji i energetyce, a także o handlu oraz przemyśle informatycznym i spożywczym. Śląsk to również teren, na którym nie brak osób chętnych do pracy.

Prosta komunikacja

Grunty inwestycyjne na Śląsku to gwarancja dobrej komunikacji i infrastruktury. Poza istniejącymi połączeniami, wkrótce w miejscu tym powstaną kolejne, które znacznie ułatwią funkcjonowanie zarówno mieszkańcom, jak i przedsiębiorcom. Transport z innych rejonów kraju, a także z zagranicy, nie stanowi tu zatem żadnego problemu.

Poza wieloma ważnymi drogami i autostradami, które przebiegają przez Śląsk, duże znaczenie dla inwestorów mają również międzynarodowe porty lotnicze. Na terenie tym działają obecnie dwa takie lotniska. Pierwsze z nich to Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice, który zlokalizowany jest w pobliskich Pyrzowicach. Drugie natomiast to wrocławskie lotnisko w dzielnicy Starachowice. Ponadto warto pamiętać również o dobrze rozwiniętym transporcie kolejowym.