Dlaczego warto zdecydować się na zawiesia łańcuchowe?

Należy przede wszystkim zdawać sobie sprawę, że zawiesie łańcuchowe znajduje zastosowanie nie tylko i wyłącznie w najbardziej wymagających pracach przeładunkowych, ale również w przemyśle czy budownictwie. Dlaczego warto zdecydować się na zaopatrzenie w zawiesia łańcuchowe?

Właściwości zawiesi łańcuchowych

Zdecydowanie najczęściej wymienianym atutem zawiesi łańcuchowych przez użytkowników są bardzo wysokie wartości dopuszczalnego obciążenia roboczego, które wynoszą aż 31,t tony. Ponadto produkt charakteryzuje się bardzo dużą odpornością na bardzo ciężkie warunki pracy, do których koniecznie należy zaliczyć uszkodzenia mechaniczne czy warunki atmosferyczne.

Rekomendowane jest zaopatrzenie się tylko i wyłącznie w najwyższej jakości atestowane zawiesie łańcuchowe. Warto kupić produkty, które zostały wykonane zgodnie z europejską normą EN 818-4. W ten sposób klient może mieć całkowitą pewność, że produkt spełnia najbardziej istotne europejskie standardy jeżeli chodzi o jakość i bezpieczeństwo. Należy pamiętać, że deklaracja zgodności powinna być dołączona do każdego zawiesia.

Ogromny wybór

Należy mieć świadomość, że sklepy specjalizujące się w sprzedaży tego rodzaju produktów przeważnie posiadają bardzo szeroki asortyment. Warto wiedzieć, że rodzaje zawiesi łańcuchowych można podzielić ze względu na cięgien. Ponadto produkty mogą mieć różne zakończenia: haki bezpieczne, zwykłe haki, haki kontenerowe czy ogniwa.

Oczywiście wszystkie rodzaje omawianych produktów dostępne są w różnej wytrzymałości. Dopuszczalne Obciążenie Robocze wynosi bowiem od 1,12 do 31,5 tony. Jak wiadomo im większa będzie wytrzymałość zawiesi, tym produkt będzie posiadał grubszy łańcuch.

Bezpieczeństwo

Warto mieć świadomość, że podczas różnego rodzaju prac przeładunkowych zdecydowanie najbardziej istotne jest bezpieczeństwo. Nie można zatem dopuścić do sytuacji, by kilkutonowe przedmioty spadły podczas przeładunku z większej wysokości.

Firmy nie mogą zatem traktować zakupu zawiesi łańcuchowych, jako zbędnego kosztu. Jest to bowiem inwestycja nie tylko i wyłącznie w bardzo sprawnie przebiegający przeładunek, ale również bezpieczeństwo wszystkich osób zaangażowanych bezpośrednio w wykonywanie tej pracy.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Cecho.