Ciekawe sposoby na malowanie ścian w mieszkaniu

Za pomocą puszki farby możemy całkowicie odmienić charakter wnętrza. Malowanie to jeden z najszybszych sposobów na to, aby przestrzeń nabrała nowego wyglądu, by w mieszkaniu zrobiło się zwyczajnie pięknie. Można wszystkie ściany pomalować na jeden kolor, można też zaszaleć i wprowadzić coś nowego. Pomysły na malowanie ścian, które sprawdzą się w niejednym mieszkaniu, przedstawiono poniżej.

Pomysł na malowanie ścian w sypialni lub pokoju dziennym

Bardzo ciekawą opcją, dzięki której pomieszczenie nabiera nowego charakteru, jest pomalowanie jednej ze ścian farbą w kolorze kontrastowym do pozostałych kolorów zastosowanych we wnętrzu. Często ozdabia się w ten sposób na przykład ścianę, która znajduje się za zagłówkiem łóżka. Jeżeli pozostałe ściany w sypialni są na przykład białe, ściana za łóżkiem może mieć kolor antracytowy, grafitowy albo każdy inny, który podoba się właścicielom. To rozwiązanie jest polecane szczególnie wtedy, gdy łóżko ma ozdobne zagłówek. W ten sposób można go bardziej wyeksponować, a przecież o to chodzi. Jeżeli chodzi o salon czy inaczej pokój dzienny, na inny kolor można pomalować tę ścianę, przy której stoi kanapa lub komplet wypoczynkowy. W ten sposób wydziela się strefę relaksu w pomieszczeniu, w którym bardzo często również stoi stół.

Pomysły na malowanie ścian z lamperią

Jeżeli ktoś sądzi, że lamperia już dawno odeszła do lamusa, to naprawdę grubo się myli. Ten sposób ozdobienia ścian stał się znów bardzo popularny i jest stosowany chętnie między innymi przez osoby, które urządzają swoją przestrzeń w stylu skandynawskim. Czym tak naprawdę jest lamperia? To taki sposób malowania, że dolna część ściany jest udekorowana kolorem innym, niż część górna. Pomiędzy dwoma kontrastującymi ze sobą kolorami bardzo często znajduje się wyraźny pasek w trzecim kolorze. Dawniej tak zwana lamperia była malowana farbą olejną. Dzisiaj nie robi się tego w ten sposób, stosuje się po prostu takie same farby, jak do pomalowania reszty wnętrza. Co daje taki zabieg stylistyczny w pomieszczeniu? Bez wątpienia jest bardzo ciekawym rozwiązaniem, szczególnie w pomieszczeniach minimalistycznych, w których znajduje się raczej niewiele mebli i dodatków. Wtedy ściany są po prostu ozdobą samą w sobie. Można zrobić to jeszcze inaczej. Wtedy zamiast malowania, dolną część ściany po prostu wykleja się za pomocą tapety. Takie rozwiązanie też Pięknie się prezentuje i sprawia, że wnętrze jest jedyne w swoim rodzaju.