Dlaczego warto wybrać się do sauny ir?

Miłośników relaksu w saunie z każdym rokiem przybywa. Na taki stan rzeczy bezpośredni wpływ ma choćby to, iż na terenie całego kraju powstaje coraz więcej kompleksów wypoczynkowych, w których główną rolę odgrywają sauny. Niestety nie każdy może skorzystać z takiego relaksu. Lista przeciwwskazań jest prawie tak samo długa, jak lista korzyści.

Czym różni się sauna ir od saun innego rodzaju?

Dla wielu osób pierwsze skojarzenie z sauną to przede wszystkim bardzo wysoka temperatura. Owszem, w saunach tradycyjnych, w tym w saunie parowej, temperatura powietrza przekracza często 80 stopni, co dla niektórych może być bardzo niekomfortowe. Sauna ir to zdecydowanie bardziej przyjemna dla człowieka temperatura powietrza.

Z uwagi na nieco niższą temperaturą powietrza, katalog osób, które mogą przebywać w saunie tego rodzaju jest znacznie szerszy, niż w przypadku saun tradycyjnych. Z takiego relaksu skorzystać mogą nawet dzieci, oczywiście obowiązkowo muszą być one pod opieką osoby dorosłej. Warto wspomnieć o jeszcze jednej różnicy. Sauna na podczerwień nagrzewa się znacznie szybciej niż sauna parowa, dzięki czemu jest bardziej ekonomiczna.

Dla relaksu i dla zdrowia

Dlaczego dobrze jest od czasu do czasu wybrać się do saunarium? Nawet krótka sesja w saunie pozwala na przyspieszoną regenerację organizmu, co jest szczególnie istotne dla osób regularnie trenujących. Nie da się ukryć także tego, iż relaks w saunie poprawia nastrój.

Są też i bardziej wymierne korzyści, takie jak pomoc w walce z cellulitem czy nadprogramowymi kilogramami, usunięcie toksyn z organizmu, czy wspomaganie przy leczeniu rwy kulszowej.

Sauna – przyjemność nie dla każdego

Co prawda, dzięki temu, iż sauna ir to znacznie niższe temperatury, a ogrzewane jest nie powietrze, tylko bezpośrednio ciało człowieka, to z takiego rozwiązania może korzystać więcej osób, jednak i w tym przypadku występują konkretne przeciwwskazania, z którymi warto się zapoznać dla własnego bezpieczeństwa.

Z usług saunarium nie powinny korzystać kobiety w ciąży. Przyjemność tego typu nie jest wskazana również bezpośrednio po zabiegach operacyjnych, przy chorobach zakaźnych, a także w przypadku niedoczynności nadnerczy. Do sauny nie można wchodzić po spożyciu alkoholu!

Saunę IR znajdziesz w ofercie Megiw